Wasze Częste Pytania

Jeśli masz inne palące pytania, na które nie mogliśmy odpowiedzieć tutaj,

lub po prostu chcesz porozmawiać, napisz do nas na adres:

Zamówienia

Jak szybko otrzymam moje zamówienie?

Zamówienia wysyłamy od poniedziałku do piątku. Produkty dostępne w sklepie internetowym są na stanie rzeczywistym. Termin realizacji zamówienia to zazwyczaj 1-2 dni robocze. W okolicach świąt lub promocji w sklepie, termin wysyłki może się wydłużyć do 3-4 dni , o czym zostaniesz poinformowany mailowo.

Jakie są metody płatności za zamówienie?

W naszym sklepie dostępnych jest kilka metod płatności za zamówienie :

Przelew bankowy, płatność online, BLIK, karta płatnicza oraz za pobraniem przy odbiorze przesyłki.

W jaki sposób można zwrócić zamówienie?

Masz prawo odstąpić od umowy zakupu w terminie 14 dni od otrzymania towaru, bez podawania przyczyny. Aby zachować ten termin, wystarczy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy przed upływem 14 dni. Możesz skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się na stronie sklepu. Zwracany towar wyślij na adres: La Quara s.c. ul. Wincentego Pstrowskiego 7A/39 10-049 Olsztyn.

Co zrobić jeśli otrzymam uszkodzony produkt, zamówienie jest niekompletne lub niezgodne z zamówionymi produktami?

Dokładamy wszelkich starań, by zamawiane produkty były odpowiednio zabezpieczone przed wysłaniem i pakowane zgodnie z Twoim zamówieniem.

Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia produktu w transporcie, brakuje produktu w zamówieniu lub przesłany towar jest niezgodny z Twoim zamówieniem, możesz złożyć reklamację. Odeślij wadliwy towar na nasz koszt a my postaramy się jak najszybciej dosłać Ci produkt zgodny z Twoim zamówieniem.

Co zrobić jeśli kurier doręczył mi uszkodzoną paczkę?

Jeśli kurier doręczający przesyłkę przekazał Ci uszkodzoną paczkę, otwórz ją w jego obecności i sporządź protokół szkody. Prześlij protokół mailowo na adres sklep@laquara.com oraz złóż reklamację. W przypadku reklamacji koszty zwrotu są po naszej stronie. Odeślij paczkę na nasz koszt a my postaramy się jak najszybciej zrealizować Twoje zamówienie ponownie.

Oleje do Włosów

Jaki olej do włosów będzie dla mnie odpowiedni?

Żeby ułatwić Ci odpowiedni dobór oleju do Twoich włosów, przygotowaliśmy krótki test na porowatość włosów. Jego wypełnienie zajmie Ci chwilę i polega na zaznaczeniu odpowiedzi A,B lub C w 11 pytaniach. Po zakończeniu testu otrzymasz wynik, ze wskazaniem, który produkt powinnaś wybrać. Kwestia porowatości włosów jest bardzo ważna przy doborze oleju. Pamiętaj, że odpowiedni olej sprawi, że Twoje włosy staną się odżywione, gładkie, wzmocnione i błyszczące.

Jak prawidłowo olejować włosy?

Istnieje kilka metod olejowania włosów. Na sucho, na mokro, na podkład nawilżający, na odżywkę oraz olejowanie w misce. Wybór odpowiedniej metody olejowania włosów jest sprawą indywidualną i możesz stosować taką, która najbardziej Ci odpowiada.

Rekomendujemy jednak, żeby olejowanie włosów naszymi olejami wykonywać metodą „na mokro”, na zwilżone włosy. Woda otwiera łuskę włosa i dużo bardziej zwiększa szansę przeniknięcia oleju w głąb włosów. Jest to szczególnie polecana metoda w przypadku włosów mocno zniszczonych i suchych. Rozprowadź dłońmi kilka porcji oleju na zwilżonych włosach (nie ociekających wodą), pokrywając równomiernie wszystkie pasma.

Możesz również wetrzeć olej w skórę głowy a następnie rozczesać włosy, w celu dokładnego rozprowadzenia produktu na całej długości. Nie należy przesadzać z ilością oleju. Nie przyspieszy to procesu regeneracji, lecz może zbyt mocno obciążyć włosy. Olej pozostaw na włosach kilka godzin, lub całą noc. Długość trzymania oleju na włosach jest sprawą indywidualną. Przetestuj kilka wersji i wybierz najbardziej odpowiednią dla siebie.

Dlaczego moje włosy są tłuste po olejowaniu?

Niezmiernie ważną kwestią olejowania włosów jest jego zmywanie. Sposób, w jaki zmywasz olej jest bardzo istotny dla efektów zabiegu. Podstawowym błędem jest zmywanie oleju samym szamponem. Ponieważ olej znajduje się na całej długości włosów oraz często na skórze głowy, zmycie go samym szamponem nie będzie efektywne i może pozostawić tłustą warstwę na włosach . Wiele osób rezygnuje z zabiegu olejowania, właśnie ze względu na trudności ze zmyciem oleju. Użycie silnego szamponu, którym kilkukrotnie będziesz zmywać olej, zupełnie zniweczy jego wpływ na włosy. Zmyjesz efekt olejowania i nie przyniesie to pożądanego efektu. Pamiętaj, że zmywanie oleju powinno składać się z trzech etapów, tak zwanej metody OMO. Odżywianie/Mycie/Odżywianie.

Pierwszym jest nałożenie odżywki i wmasowanie jej we włosy. W ten sposób olej się zemulguje. Drugi etap to umycie włosów szamponem. W trzecim etapie ponownie użyj odżywkę. Gotowe. W ten sposób olejowanie włosów będzie efektywne i szybko zauważysz efekty.

Jak często powinnam olejować włosy?

Osobom z mocno zniszczonymi i przesuszonymi włosami o wysokiej porowatości, zalecamy nakładać olej na włosy 2-3 razy w tygodniu.

Jeśli Twoje włosy są niskoporowate i są w stosunkowo dobrym stanie, jednak chcesz aby były po prostu gładsze i błyszczące, spróbuj na początku wprowadzić olejowanie włosów 2-3 razy w miesiącu i w razie potrzeby zwiększ intensywność zabiegów.

Pamiętaj, że podczas kuracji porowatość włosów może się zmienić, co jest pożądanym efektem. Wówczas zastosuj olej do aktualnej porowatości włosów. Test określający porowatość włosów znajdziesz na stronie.

Czy zabieg olejowania nawilża włosy?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że oleje nawilżają włosy, nie do końca tak jest. Oleje zatrzymują nawilżenie we włosach, ale samodzielnie ich nie nawilżają, ponieważ nie mają takich właściwości. Faktem natomiast jest to, że oleje najlepiej aplikować na zwilżone włosy - wówczas “zamkną” nawilżenie, które jest wewnątrz. Naturalne, nierafinowane oleje roślinne są bogatym źródłem witamin oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Odżywcze substancje zawarte w olejach wnikają w głąb łusek włosów i uzupełniają ich ubytki. Dotleniają komórki, wzmacniają cebulki i regulują wydzielanie sebum. Chronią przed uszkodzeniami i działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Przywracają włosom elastyczność i piękny wygląd.

Kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów?

Jeżeli olejowanie włosów jest przeprowadzone prawidłowo, powinnaś zauważyć efekty już po pierwszym zabiegu. Natomiast, jeżeli po całej serii zabiegów z olejowaniem nie zauważasz pożądanych efektów, zmień szampon, którym zmywasz olej z włosów – może jest zbyt oczyszczający. Sprawdź również czy używasz oleju do odpowiednej porowatości oraz czy zmywasz olej metodą OMO. Odżywka, mycie, odżywka.

Oleje do Ciała

Jakie efekty daje olejowanie ciała?

Olejowanie ciała to bardzo stara tradycja, która była praktykowana w starożytności przez Majów, Inków, Indian oraz Egipcjan. Namaszczanie ciała naturalnymi olejami zapewnia nie tylko piękny wygląd skóry lecz również, w połączeniu z ekstraktami roślinnymi, oddziałuje na konkretne jednostki chorobowe jak cellulit czy rozstępy. Doskonale ujędrnia ciało oraz uszczelnia barierę lipidową skóry i chroni przed promieniowaniem słonecznym. Systematyczne olejowanie ciała zapobiega wysuszaniu skóry, przeciwdziała jej starzeniu się, uelastycznia, nadaje miękkość i blask. Wprowadź olejowanie ciała do codziennej pielęgnacji a szybko przekonasz się jak bardzo jest skuteczne. Piękny zapach oleju dodatkowo Cię odpręży i zrelaksuje.

Jak prawidłowo olejować ciało?

Najlepszą metodą olejowania ciała jest zastosowanie oleju po prysznicu lub kąpieli. To idealny moment by „zamknąć” wilgoć w naszej skórze. Rozgrzane, wilgotne ciało znakomicie wchłania olej, nie pozostawiając tłustej warstwy.

Pamiętaj żeby nie aplikować oleju na suchą skórę. Wmasuj olej w wilgotną skórę, a dopiero potem, bardzo delikatnie, osusz ciało ręcznikiem. Możesz również użyć oleju podczas kąpieli, dodając jedną, dwie pompki do wanny. Ciepła kąpiel sprawia, że olejki są lepiej wchłaniane.

Kolagen

Dlaczego powinnam stosować kolagen?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Żel z naturalnym, rybim kolagenem, walczy nie ze skutkami a z przyczynami starzenia się skóry, czyli niedoborem kolagenu w strukturze skóry.

Czym różni się kolagen biały od czarnego?

Kolagen biały to produkt w postaci żelu pozyskany z najdelikatniejszej, białej skóry podbrzusza ryby, bogatej w peptydy sygnałowe. Odmładza skórę i spłyca zmarszczki. Nadaje się do stosowania na twarz, włosy, paznokcie oraz ciało, w tym blizny, rozstępy czy skórę łuszczycową. Kolagen biały szczególnie polecamy do twarzy.

Kolagen czarny jest pozyskiwany z grzbietowej części skóry ryby wystawionej na promieniowanie UV więc zawiera więcej melaniny i stąd ciemny kolor żelu. Dzięki dużej zawartości melaniny, która jest naturalnym pigmentem skóry, wyrównuje jej koloryt, bardzo silnie regeneruje oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kolagen czarny można stosować na twarz, ciało, włosy i paznokcie. Idealny na cellulit, rozstępy i blizny. Wzbogacony o kwas hialuronowy, zapewnia dodatkowe nawilżenie.

Jak prawidłowo stosować kolagen na twarz lub ciało?

Przed zastosowaniem kuracji kolagenowej należy dokładnie oczyścić skórę. Następnie zwilż twarz/ciało wodą. Dobrze sprawdzi się butelka z rozpylaczem. Wklep kolagen w wilgotną skórę. Możesz też wykonać wykonaj masaż. Odczekaj 5-7 minut i nałóż ulubiony krem lub balsam.